Wakacji nadszedł czas!

26 czerwca przygoda ze szkołą w roku szkolnym 2014/2015 dobiegła końca. Nadszedł najbardziej wyczekiwany dzień roku szkolnego. Jednak nim uczniowie otrzymali świadectwa, wzięli udział we mszy św. w tutejszej kaplicy.Uroczystość rozpoczął występ uczniów naszej szkoły. Następnie nauczyciele wręczyli swoim wychowankom świadectwa oraz nagrody. Pożegnano również naszych absolwentów- Wiktorię i Konrada. Pani Dyrektor podziękowała wszystkim uczniom ,nauczycielom, pracownikom szkoły i Radzie Rodziców za pracowity rok i życzyła udanych wakacji. Pora schować plecaki, odłożyć książki. Zacznijmy cieszyć się wakacjami - czasem wypoczynku, wycieczek i wypraw w nieznane! Radujcie się zachłannie wakacjami, abyście we wrześniu wrócili do szkoły naładowani zapałem i energią do poznawania świata.

Wycieczka do Kopalni Soli w Wieliczce

19 czerwca pojechaliśmy do kopalni soli w Wieliczce, której początki sięgają czasów średniowiecza. Szlismy trasą edukacyjną „Odkrywamy Solilandię". Podziwialiśmy wspaniałe kaplice, dziesiątki rzeźb i płaskorzeźb solnych, urokliwe podziemne jeziora, oryginalne urządzenia i sprzęt górniczy oraz zachowane ślady prac w dawnej kopalni. Przeszliśmy trasę obejmującą odcinek położony na głębokości od 64 do 135 m. Poznaliśmy legendę księżnej Kingi, która przeniosła bogactwo soli na polską ziemię. Wszyscy wpadli w zadumę słysząc kompozycję F. Chopina towarzyszącą świetlnemu spektaklowi nad brzegiem jednego z solankowych jezior. Na powierzchnię powróciliśmy windą.Przepiękna wycieczka! Jeszcze tu wrócimy.

1 czerwca- Dzień Dziecka

 Tegoroczny Dzień Dziecka spędziliśmy w Energylandii. Czas w tej baśniowej krainie upłynął bardzo przyjemnie i szybko. Karuzele, kąpiel w pianie, rejs torem wodnym, kino 6D to tylko kilka z wielu atrakcji, które zafundowała dzieciom Rada Rodziców. Dziękujemy!!!

Piknik rodzinny

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami. Słoneczna aura sprzyja zabawom na świeżym powietrzu czy rodzinnym spacerom. Piknik był więc okazją do wspólnie spędzonego czasu. Wydarzenie uświetniły występy naszych uczniów, którzy dali popis swoich umiejętności tanecznych, wokalnych czy recytatorskich. Niespodzianką był wielki dmuchany zamek:)

Akcja-"Nie pal przy mnie, proszę"!

W ramach edukacji antynikotynowej nasi najmłodsi ochoczy zabrali się do tworzenia plakatów propagujących zdrowy tryb życia bez używek. Akcja ta miała na celu zwiększenie świadomości dzieci na zagrożenia płynące z palenia papierosów.

Warsztaty w zakresie pierwszej pomocy

Dzięki Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy nasza Szkoła kilka lat temu otrzymała sprzęt, który pozwala przeszkolonym nauczycielom uczyć uczniów , jak pomóc poszkodowanym w wypadkach i różnych nieprzewidzianych sytuacjach. Uczniowie klasy II i III oraz oddziału przedszkolnego pod opieką p. J. Kluski nabywali różnych umiejętności, m. in. jak: powiadamiać policję, pogotowie ratunkowe czy też straż pożarną,korzystać z numerów alarmowych, postępować z nieprzytomnym, wykonywać sztuczne oddychanie. Uczniowie ćwiczyli w/w zachowania na fantomach w kilkuosobowych grupach.

Przedszkolaki w bibliotece

Nasi najmłodsi mieli okazję brać udział w niezwykłych warsztatach, organizowanych w Publicznej Bibliotece w Zatorze. Czekała ich tam niespodzianka w osobie Pippi Langstrumpf, która pełniła rolę przewodnika:)

Cykl zajęć patriotycznych

Dzisiejsze zajęcia patriotyczne „Polska w Unii Europejskiej” poprowadziła p. Ewa Kozak. Dzieci z klas 0-3 oglądnęły film „Przygody Gwiazdki”, będącym prezentacją państw unijnych, pracowały z mapą Europy, poznały hymn i flagę Unii, a także wykonywały maskotkę Unii Europejskiej.

Polskie miasta i góry

Oto kolejne spotkanie uczniów o charakterze patriotycznym. W pierwszym dniu p. Ewa Kozak zaprosiła uczniów na spacer po polskich miastach. Z zaciekawieniem obejrzano prezentację multimedialną o Warszawie i Krakowie. Dzieci poznały wybrane legendy „Wars i Sawa”, „O Smoku Wawelskim”. Sprawdzianem zdobytej wiedzy była praca w grupach- m.in. uzupełnianie luk w zdaniach, układanie tematycznych puzzli oraz praca plastyczna „Smok Wawelski”. W drugim dniu p. J Kluska przeniosła uczniów w „góralski

klimat”. Prezentacja „Góry, nasze góry ” zapoznała uczniów z naszymi, najbardziej znanymi górami –Tatrami. Poznali także legendę o „Powstaniu Podhala” w formie dramy.

Największą przyjemność sprawiła dzieciom nauka zbójnickiego tańca. Z radością wykonywali też pracę plastyczno- techniczną „W górach”. Tradycyjnie ,sprawdzono wiedzę z zajęć w formie kart pracy.

"Witaj maj, 3 maj..."

Kolejna część zajęć patriotycznych dotyczyła świąt majowych. Zajęcia zostały przygotowane przez p. J. Kluskę. Dzieci obejrzały prezentację multimedialną „Konstytucja 3 Maja” zawierającą wiele treści historycznych dotyczących naszego kraju.

Uczniowie chętnie nauczyły się pieśni „Witaj Majowa Jutrzenko”, która towarzyszyła tamtym wydarzeniom .Wykonały też plakat „Moja Mała Konstytucja”- na którym wspólnie redagowano nasze prawa i obowiązki. Uczniowie obejrzeli też film pt. „ Polak Mały” o symbolach narodowych, po czym wszyscy wykonali flagi biało- czerwone. Święta majowe zwieńczono wprowadzeniem pocztu sztandarowego, odśpiewaniem Mazurka Dąbrowskiego oraz utworzeniem korowodu, który z flagami i ze śpiewem przeszedł przez naszą miejscowość.

Sławni Polacy

 Kolejne zajęcia z cyklu patriotycznych przygotowała p. Ewa Kozak. Uczniowie klas

1-3 i oddziału przedszkolnego obejrzały prezentację multimedialną „Wielcy Polacy”. Dzięki niej poznali wielu Polaków, z których dziś możemy być bardzo dumni. Uczniowie pracowali w grupach rozwiązując wiele zadań w kartach pracy; przedszkolaki kolorowały portrety znanych Polaków.

Sąsiedzi Polski

Niemcy, Słowacja czy Ukraina to tylko niektóre Państwa graniczące z Polska. Wiedzą już o tym uczniowie klas I-III, którzy poprzez uczestnictwo w niecodziennych zajęciach, wzbogacili swoje wiadomości.

"Nasza ojczyzna- Polska"

To już ostatnie Zwieńczeniem cyklu wszystkich zajęć patriotycznych był test wiedzy o Polsce dla uczniów klas1-3 oraz praca plastyczna „ Nasza Ojczyzna- Polska”. Wystawy

prac z wszystkich zajęć mogli podziwiać wszyscy odwiedzający nasza szkołę. Na zajęciach przygotowanych i prowadzonych przez p. E. Kozak i J. Kluskę uczniowie zgłębiali ponadprogramowo wiedzę o naszym pięknym kraju. Zajęcia zawsze wzbudzały duże zainteresowanie. Uczniowie chętnie podejmowali zadania, które wcale nie były łatwe. Po takiej dawce wiedzy i zaangażowania z pewnością zasługują na miano PATRIOTY.

Konkurs recytatorski

Kolejny konkurs zdominowany został przez dziewczyny:) Uczennice klas I-III wzięły udział w konkursie recytatorskim, i jak na prawdziwego mówcę przystało, poetycko wygłosiły wybrane utwory literackie. Gratulujemy zwycięzcom i uczestnikom oraz życzymy dalszych sukcesów!

Dzień Ziemi

Dzień Ziemi to znakomita okazja, aby przypomnieć uczniom i wszystkim mieszkańcom naszej miejscowości ,jak ważne są proekologiczne zachowania sprzyjające naszej planecie Ziemi. Plakaty z hasłami, ekokorowód z piosenkami o naszej Ziemi, kwiatami, piękne stroje – to prośba naszych małych ekologów o czystą i piękną Ziemię.

Wycieczka do Wadowic

Szukamy wiosny

Niecodzienne obserwacje - ZAĆMIENIE SŁOŃCA

Zajęcia otwarte dla przyszłych przedszkolaków

WALENTYNKI

W tym roku Dzień Świętego Walentego był szczególny, gdyż razem z nami bawili się Max i Freddy. Za pośrednictwem  tych uroczych pacynek przesyłamy mnóstwo serduszek do dzieci z Finlandii, Republiki Czeskiej oraz Grecji.

Dzień Babci i Dziadka

Max i Freddy są już w Polsce!

Max i Freddy to pacynki podróżujące po Europie, zbierające informacje o odwiedzanych krajach (zwyczajach, kulturze oraz tradycyjnych i lubianych przez dzieci grach i zabawach). A travelling toy sharing information to projekt, w którym zaangażowane są cztery szkoły z czterech krajów: Finlandii, Republiki Czeskiej, Grecji i Polski. To wspaniała przygoda, która uczy i bawi.

Wigilia

Każdego roku  dzięki zaangażowaniu rodziców organizujemy w szkole spotkanie wigilijne. Dzielimy się opłatkiem, składamy sobie świąteczne życzenia, jemy tradycyjne potrawy i kolędujemy. W tym roku mamy okazje przesłać życzenia także dzieciom z Finlandii, Republiki Czeskiej i Grecji dzięki projektowi eTwinning. HAPPY CHRISTMAS!!!

eTwinning day w naszej szkole :)

W tym roku to my odwiedziliśmy Świętego Mikołaja.

Barbórka

Wycieczka do Teatru "Banialuka" w Bielsku Białej.

26 listopada niemal wszyscy uczniowie naszej szkoły odwiedzili Teatr Banialuka w Bielsku-Białej. Mieli okazje nie tylko zobaczyć przepiękne przedstawienie teatralne
pt. "Królewna Śnieżka", ale też uczestniczyć w niezwykłych warsztatach teatralnych "Magiczne miejsca teatru". Pod przewodnictwem aktorów Banialuki młodzi widzowie zobaczyli teatr od kulis. Weszli na scenę teatralną, poznali teatralne zaplecze, pracownie krawieckie, plastyczne i stolarskie, dowiedzieli się jak powstają przedstawienia teatralne i jaki zespół każdorazowo je tworzy, poznali najstarszych aktorów teatru - lalki oraz wielość sposobów ich animacji.

Plum plum w basenie.

Jesienny maraton basenowy dobiegł końca. Nasi uczniowie czują się już niemal jak rybki w wodzie ;). Zobaczcie sami!

Pyszne i zdrowe śniadanie przedszkolaków.

Uczniowie kl I biorą udział w międzynarodowym projekcie eTwinning: Traditional music and dances in Europe.

Celem projektu jest poznanie tradycyjnych tańców, muzyki i strojów krajów zaprzyjaźnionych tj. Grecji, Rumunii, Włoch i Turcji. Uczniowie będą mieli okazję poćwiczyć porozumiewanie się w języku angielskim, poznać inne kultury i rówieśników z innych krajów. Mam nadzieję, że będzie to dla nas wspaniała przygoda.

Dzień Seniora w naszej szkole.

11 listopada, Święto Niepodległości.

Uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości w której wzięli udział wszyscy uczniowie naszej szkoły. Piękny Polonez w wykonaniu kl I i "O", wspaniałe patriotyczne pieśni i oddające hołd tamtym czasom wiersze zaprezentowane przez uczniów kl II i III oraz quiz okazały się wspaniałą lekcją historii.

Żywa lekcja historii.

Cykl zajęć patriotycznych.

Zajęcia te zostały przeprowadzone w tygodniu poprzedzającym Święto Niepodległości, aby nasi mali uczniowie w łagodny sposób zostali wprowadzeni w ten jakże trudny temat.

Dzień Nauczyciela.

Niezwykle humorystyczny program w wykonaniu uczniów kl I został opracowany przez panią mgr Ewę Kozak.

Warsztaty plastyczne w ROK-u.

Galeria Szklana w Regionalnym Ośrodku Kultury w Zatorze. Wystawa prac nauczycieli gminy Zator.

Urodziny Kubusia Puchatka

Zwiedzamy Zator.

Tydzień higieny i zdrowego żywienia.

Nasze piękne łąki i lasy.

Warsztaty plastyczne z p. Szymonem Wojtanowskim z ASP w Krakowie.

DZIEŃ CHŁOPAKA

19.09. Kolejny "spacerek"... Tym razem do Dworku Młynarza w Rudzach.

Niezwykła lekcja przyrody i dla wszystkich nagrody

Witamy rok szkolny 2014/2015 i ślubujemy.